Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

 

Mücver tarifi yapımı nasıl yapılır Kabaklı mücver tarifleri

Şirin Gurme Mücver tarifi yapımı, nasıl yapılır

Kabak mücver yaparken kullanılacak malzeme

1 kilo kabağın içi
Orta irilikte 2 soğan
3 kahve fincanı un
150 gram beyaz peynir
1 demet dereotu
3 yumurta
1 bardak zeytinyağı
Yeteri kadar tuz ve karabiber

Kabaklı mücver tarifleri yapımı, tarifi

Kabak dolması yapmak için kullandığımız dolmalık kabakların oyulmuş içlerini iyice rendeleyelim ya da et makinesinden geçirelim. Bunları yassı ve çukur bir kaba koyalım.
Grafik Saati gençlik dergisi
Buna sırasıyla rendelenmiş soğanı, kıyılmış dereotunu, ezilmiş beyaz peyniri, yumurtaları, yeteri kadar tuz ve karabiberi katalım. Karışımı karıştırmaya başlayalım. Bu sırada unu da azar azar serpiştirerek ve karışımı hafifçe karıştırmaya devam ederek karışıma yedirelim. Böylece oldukça koyu bir bulamaç elde edelim.
Şirin Gurme yemek tarifleri
Karışım hazırlanınca yağı çukur bir tavaya koyup kızdıralım. Yağ dumanı tütecek derecede kızınca hazırladığımız harçtan birer kaşık alarak ve kızgın yağa attığımız mücverlerin birbirine değmemesi için gayret sarf ederek mücverli tavaya atalım. Ancak mücveri tavaya atınca sıcak yağın sıçrama ihtimaline karşı gerekli önlemleri alalım. Mücverlerin birbirine yapışmasını önlemek için gerekiyorsa her yeni kaşık mücveri kızgın yağa atmadan önce yarımşar dakika bekleyelim.

Mücverlerin bir yanları nar gibi kızarınca delikli bir kepçeyle bunları altüst edelim ve öbür yanlarını da nar gibi kızartalım. Kızaran mücverleri iyice yağlarını süzerek servis tabağına alalım. Gerekiyorsa servis tabağına aktarmadan önce her bir mücverin altına ve üstüne peçete koyup bir süre yağının süzülmesini bekleyip öyle servis tabağına aktarabiliriz.
Grafik Saati gençlik dergisi
Mücverlerin tamamının her iki yanı nar gibi kızarınca yağlarını süzüp servis tabağına aktaralım ve sıcak sıcak servis yapalım.

Afiyet olsun

Mücver yapımı tarifler

Sosyal medyada biz
Şirin Gurme Facebook


Google +1 Şirin Gurme


Twitter


Google +1


Google +1 Bayan Bilen Kadınlar kulübü


Facebook


Pinterest


DMCA.com

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası