Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye       

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

Zeynep Mansur isyan etti: Kadın olarak yaşamak çok zor

 

Belgin Elçioğlu

 Magazin haber koordinatörü:
Belgin Invictus

Blogum

Facebook sayfam

Google Plus sayfam

belgininvictus1968[at]gmail.com

Hayata Dair yazılarından seçmeler

Belgin ile dünyadan magazin - Belgin Elçioğlu

DMCA.com

Zeynep Mansur isyan etti: Kadın olarak yaşamak çok zor

Zeynep Mansur kadına yönelik suçlar konusunda isyan etti: "Kadın olarak yaşamak çok zor"Mersin'de evine giderken öldürülen, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülme şekli ve yaşadıklarının kendisinde derin yaralar açtığını ifade eden şarkıcı Zeynep Mansur, kadınlara yönelik suçlar konusunda isyan etti ve "Türkiye'de kadın olarak yaşayabilmek çok zor" dedi.
Grafik Saati online kültür sanat kadın ve magazin dergisi
Tacizciler ve taciz olayları hakkındaki görüşlerini açıklamaya devam eden güzel şarkıcı Zeynep Mansur, "mesleğimizin, mevkiimizin, yaşımızın, aile yapımızın, kültürümüzün, birikimimizin hiçbir önemi yok; kadınsanız tacize uğruyorsunuz" dedi.
Belgin Elçioğlu ile dünyadan magazin
Ünlü şarkıcı Zeynep Mansur, sosyal medya üzerinden kendisine cinsel içerikli çirkin bir mesaj gönderen I.C.E. isimli kişi hakkında hukuk mücadelesi başlattığını ve İstanbul adliye sarayına giderek bu kişi aleyhine ifade verdiğini açıkladıktan sonra "Bu şahıs beni bir şarkıcı olarak beğenmeyebilir, şarkılarımı dinlemeyebilir, beni sevmeyebilir ama namusuma dil uzatamaz" dedi. Zeynep Mansur: "Benim işim şarkıcılık ve bu, kimseye bana cinsel içerikli çirkin mesaj gönderme hakkını vermez" dedikten sonra "Ben bir kadın olabilirim ama her şeyden önce insanım, benim de haklarım var ve bu olayla ilgili olarak üçüncü kez ifade vermeye gittim, dördüncü kez de gideceğim" dedi.
Belgin Elçioğlu ile dünyadan magazin
Yirmi yıllık sanat hayatı boyunca ilk kez birini mahkemeye verdiğini söyleyen güzel şarkıcı Zeynep Mansur, "Artık kadına tacize, şiddete, hakarete bir son verilmeli.. Biz kadınlar varlığımızı kabul edenlerle aynı yolda yürümeliyiz" diyerek kadına şiddet ve taciz konusunda kendisinin de mağdur olduğunu açıkladı.
Belgin Elçioğlu ile dünyadan magazin
Konuyla ilgili olarak İstanbul Adliye Sarayı'na giderek ifade veren Zeynep Mansur, adalete güvendiğini ve şikayetçi olduğu kişinin gerekli cezayı alacağına inandığını söyledi.

Hayata Dair Online Kültür Sanat ve Kadın Dergisi, 17 Şubat 2015

Zeynep Mansur kadına yönelik suçlar konusunda isyan etti: Türkiye'de kadın olarak yaşamak çok zor

DMCA.com

Hayata Dair Kültür Sanat Dergisi

Belgin Invictus'un diğer Hayata Dair yazılarından

Belgin ile dünyadan magazin, Tiyatro yazılarım Diğer yazılarımdan

 

  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.org@gmail.com  |  gizlilik politikası