Hayata Dair online kültür sanat dergisi grafiksaati.orggrafik saati reklam ajansı

Ana sayfaAnnelikElsanatlarıHaberlerMagazin DünyaMagazin TürkiyeModaRessamlarSeramik

Tiyatro SinemaYazılarYemeklerSend TwitterTwitter'da bizFacebook'da bizPinterest'de biz Hayata dair ne varsa

 

 

 

Economist dergisi Anti-Kapitalist Müslümanlar'ı ve Gezi direnişini yazdı

Hayata Dair Kültür Sanat Dergisi, 19 Temmnuz 2013
İhsan Eliaçık yeryüzü sofraları iftarları

Ekonomist dergisi, Gezi direnişine aktif olarak katılan anti kapitalist Müslümanlar'ın öncülerinden İhsan Eliaçık'ı ve yeryüzü sofralarını (iftarlarını) anlattı.

Dergi yeryüzü iftarlarına toplumun çok farklı gibi görünen kesimlerinin de katıldığını; barış, dayanışma ve birliktelik içinde iftar yapabildiklerine dikkat çekti.

Dergiye göre Anti-Kapitalist Müslümanlar Batı dünyasındaki genel Müslüman imajından farklı. Anti-Kapitalist Müslümanlar; itmeyen, kendine çeken dost bir tavır sergiliyor.
Annelik Anne ve çocuk bebek bakımı annelik duygusu çocuk eğitimi ve gelişimi yazıları Banu Conker
Ekonomist dergisi, Anti-Kapitalist Müslüman'ların öncülerinden İhsan Eliaçık'ın İslam'la ilgili sözlerine ve başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından dava edilmesine de yer vermiş.
Grafik Saati kadınlar klubü
Dergide, Anti Kapitalist-Müslümanlar adına konuşan İhsan Eliaçık'ın şu cümlelerine yer verilmiş:

"İslam, sosyal hukuktan ibarettir; günde beş vakit namaz kılmak veya kadınların başlarını örtmesi gibi adetlerden değil. Kuralları basit: başkalarının canını yakma, çalma, yalan söyleme, yanlışın karşısında sessiz kalma ve doğaya saygılı ol."

Economist dergisi Erdoğan tarafından İhsan Eliaçık hakkında tazminat davası açıldığını ancak Eliaçık'ın bunu sakin karşıladığını ve "benim param yok ki" dediğini yazdı.

Economist dergisine göre Anti-Kapitalist Müslümanlar; AK parti döneminde zenginleşen yeni İslami burjuvazinin; rüşvet, kibir ve gereksiz gösteriş içinde olduğunu düşünüyor.

 
Copyright: Her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Economist dergisi Anti-Kapitalist Müslümanlar'ı ve Gezi direnişini yazdı by grafiksaati.org is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://grafiksaati.org/deneme/95.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://grafiksaati.org/ adresinde mevcut olabilir.

Tags: ihsan eliaçık kimdir, ihsan eliaçık, ihsan eliaçık yazıları, ihsan eliaçık namaz, ihsan eliaçık twitter, gezi direnişi, gezi parkı olayları, gezi olayları, yeryüzü sofraları, yeryüzü iftarları
 

Hayata Dair Gezi Parkı arşivi

 
Tags: Taksim Gezi Parkı, diren gezi parkı, taksim gezi parkı olayları, taksim gezi parkı olayları neden çıktı, taksim gezi parkı yorumları, taksim gezi parkı olayları son durum, Resistance Gezi
Yorum Ekle
Yayınlanan Yorumlar  
 
kontak@grafiksaati.org  |  gizlilik politikası