Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin Türkiye  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Berkin Elvan'ın şuuru kapalı: Aile oğlunu vuran polisin ve vur emrini verenlerin soruşturulmasını istiyor - Gezi Parkı olayları

Sağlık Bakanlığı Okmeydanı SSK Eğitim Araştırma Hastanesi

Haber: Tevfik Elçioğlu, Hayata Dair Dergisi, Okmeydanı, politika haberleri
Okmeydanı'ndaki gezi eylemleri sırasında kimliği belirsiz bir polisin biber gazı kapsülüyle hedef alarak saldırdığı 14 yaşındaki Berkin Elvan uyandırılamıyor. 16 Haziran tarihinde evden ekmek almak için çıkan ve polis tarafından hedef alındığı iddia edilen Berkin Elvan tedavi gördüğü Okmeydanı SSK eğitim Araştırma Hastanesi'nde bilinci kapalı bir şekilde uyumaya devam ediyor.

Uyuması için verilen ilaçların kesilmesine rağmen Berkin Elvan'ın şuuru kapalı.

Oğlunu vuran polis ve vur emrini verenlerin soruşturulması amacıyla 31 Temmuz günü Taksim'de basın açıklaması yapmak isteyen Berkin Elvan ailesi adına Sami Elvan'ın basın açıklamasına emniyet güçleri izin vermemiş ve müdahale etmişti.

Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde görüştüğümüz ve Berkin Elvan'ın akrabalarından biri olduğunu öğrendiğimiz bir mağdur o günü (basın açıklamasının engellendiği günü) şöyle anlatıyor:

"Berkin Elvan için yapılacak basın açıklamasını dinlemek için Taksim'e gitmiştim. Polisler basın açıklaması yapılmadan kalabalığa dağılmaları yönünde anons yaptı. Kalabalığa dağılma fırsatı verilmeden ve basın açıklaması yapılmadan müdahale başladı. İki polisin genç bir kadını zırhlarıyla duvara sıkıştırdığını ve coplamaya başladığını gördüm."

Okmeydanı SSK'da konuştuğumuz ve güvenlik sebebiyle adını yazmadığımız akrabasının kız (arkadaşı) S. de olanları doğrulayıp

"Oradan ayrıldıktan sonra Berkin'i ziyaret etmek için buraya geldik" dedi.

Hayata Dair Gezi Parkı arşivi

  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com|  gizlilik politikası