Hayata Dair kadınlar klübü güzellik moda bakım diyet annelik kadın kulübü

Ana sayfaAnnelikElsanatlarıHaberlerMagazin DünyaMagazin TürkiyeModaRessamlarSeramik

Tiyatro SinemaYazılarYemeklerSend TwitterTwitter'da bizFacebook'da bizPinterest'de biz Hayata dair ne varsa

 

BLOGUNU TANIT
Blog tanıtımlarında yerinizi almak için aşağıdaki kodu HTML Gadget vasıtasıyla blogunuza veya sitenizin HTML kodlarına ekleyin ve ayse-betul-agacik[at]grafiksaati.orgadresine mail atın. Blogunuzla ilgili özgün bir yazı ve logosuz resimlerle beraber kodu eklediğiniz blogun adresini bize yazın
Sitene Ekle: 

Blog tanıtımı: SusamCorekotu röportajı

http://susamcorekotu.blogspot.com
Şirin Gurme'ye link vermek için:
Embed kodu:
Bu tanıtıma link ver
Embed kodu:

blog rehberi yemek blogları tanıtım
Hayata Dair kadınlar klübü

 

SusamCorekotu'ndan sizin için seçtiğimiz tarifler

 

Sini Kebabı Tepsi Kebabı Hatay Kebabı

Sini Kebabı Tepsi Kebabı Hatay Kebabı

Tarifi

 

Lorlu Sünger Tatlısı

Lorlu Sünger Tatlısı

Tarifi

 

Damalı Pasta Satranç Pasta

Damalı Pasta Satranç Pasta

Tarifi


Reporter: Belgin Invictus, Hayata Dair kadınlar kulübü

Şirin Gurme Facebook'ta
Şirin Gurme

Sayfanızı Da Tanıtın

blog rehberi yemek blogları tanıtımİşte karşınızda özgün bir blog: “Susam çörekotu”. Yaratıcısı Feriha hanım’ın yıllardır edindiği deneyimlerini yılmadan usanmadan paylaştığı lezzet deryası. Şimdi onu biraz daha yakından tanıyalım, ne dersiniz?

Soru: “Susam çörekotu” kimin eseri?
Cevap: Ben Feriha. 55 yaşındayım. Balıkesir'de doğup büyüdüm. Kız Meslek Lisesi mezunuyum. Halen kışları Balıkesir'de, yazları ise Altınoluk'ta oturuyorum. İnsanları ve yaratılmış tüm varlıkları seviyorum. Kendimden çok başkalarını düşünür, sürekli “onlar için ne yapabilirim” derim kendi kendime. Eşimle 35 yıldır mutlu mesut bir hayat sürüyorum. Ama maalesef ciddi sağlık problemleri de yaşıyorum.
Grafik Saati gençlik dergisi
Soru: Ne zaman yemek yapmaya başladınız?
Cevap: Kız Meslek Lisesi’nde okurken ortaokul 1. sınıfta ders olarak yemek yapmaya başladık.
Grafik Saati şirin gurme yemek tarifi yemekler kekler börekler pastalar tatlılar
Soru: Bu blogu ne zaman ve niçin kurdunuz?
Cevap: Bu blogu 2008 yılında yani 4.5 yıl önce kurdum. Sürekli yatarak istirahat etmek zorunda olduğum dönemde iyi geleceğini ümit ederek bir laptop alıp hem kullanmayı öğrendim, hem de blog dünyasını fark edip “ben de burada olmalıyım, deneyim ve birikimlerimi herkesle paylaşır ve bilmediklerimi de öğrenmeye devam ederim” dedim.
Şirin Gurme blog rehberi blog tanıtımları
Soru: Sakıncası yoksa bu sağlık problemlerinizden biraz bahseder misiniz?
Cevap: İltihaplı romatizma (romatoid artrit) hastasıyım ve oldukça ağır ilaç tedavisi görüyorum. Bu hastalık bağışıklık sistemimi çökerttiğinden tüm organlarımı etkiledi ve mutlaka yardıma ihtiyacım oluyor (eşimin desteği ve yardımı çok oluyor ona müteşekkirim). Akabinde 2 kez açık kalp ameliyatı geçirdim. Bunlardan bahsetmedeki amacım şu: Blog bir bakıma benim hayata açılan pencerem oldu… İnsanın yaşı, hastalıkları, sıkıntıları hayata bağlanmasına, sosyal paylaşımlarda bulunmasına, kendini her yönden sürekli geliştirmesine engel değildir, olmamalıdır.

Soru: Eminiz pek çok kişiye hayata sıkı sıkı bağlanma konusunda örnek oluyorsunuz ve olacaksınız… Şimdi de yarattığınız lezzetlerden söz edelim isterseniz… Sizce iyi yemek yapmak için bir insanda bulunması gereken özellikler nelerdir? Bu işin püf noktası nedir?
Cevap: Öncelikle emeksiz yemek olmaz diye düşünüyorum… Özenmek, temizliğe, hijyene riayet etmek, işe besmele ile başlamak, evdeki imkânları (mevcut olan sebzeleri vs) değerlendirmek, aile fertlerinin vitamin, kalori ihtiyacını karşılamak bence bu işin olmazsa olmazları… Sevgiyle, muhabbetle pişirmek gerek yemeklerimizi.

Soru: Sizin blogunuzu diğer tarif sitelerinden ayıran özellikler neler?
Cevap: “Susam çörekotu” doğal, sade, mütevazı, kendine has, özgün bir blog bence… Çünkü ben genellikle evdeki mevcut malzemelerimle kendi damak zevkimize ve sağlığımıza uygun şekilde doğaçlama yemekler yapmayı çok seviyorum. Eşim de bundan dolayı çok mutlu ve ondan her zaman takdir görüyorum.

Soru. Okurlarınızdan nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Cevap: Okurlarımdan ilk günden bu yana olumlu tepkiler aldım. Tabii ki herkesin beğenmesi, takdir etmesi imkânsız, ama kırıcı olmadan birbirimize önerilerde bulunmalıyız…

Soru: Evde nasıl bir insansınız?
Cevap: Kendimi iyi hissettiğim anda birden enerjik, neşeli, konuşkan, üretken, paylaşan, okuyan, okuduğunu anlatan, öğreten, bunların hepsini çoook kısa sürede yapan biriyim (genelde hasta modunda olduğumdan bunlar seyrek olarak gerçekleşiyor maalesef)

Soru: Hangi burçtansınız, burcunuzun özelliklerini taşıyor musunuz?
Cevap: Koç burcuyum ve genelde özelliklerini taşıyorum (bilhassa liderlik).

Soru: Mutfak sizin için ne anlam ifade ediyor?
Cevap: Bence mutfak, kadın demek, temizlik, düzen demek, beceri demek, damakları çatlatan lezzet ocağı demek, eşimin deyimiyle mmmmm nam nam nammm demek, imkânlar dahilinde bir kadının evinin en güzel en önemli yeri demek…

Soru: Blogunuzun size sağladığı ilk şey ne idi?
Cevap: Biraz önce de söylediğim gibi blogum sağlık problemleriyle boğuşurken bir bakıma benim hayata açılan pencerem oldu…

Soru: Hayata Dair okurlarına mesajınız nedir?
Cevap: Bana bu imkânı sağlayan, okuyan, beni takip eden, yalnız bırakmayan herkese selamlarımı ve sevgilerimi yolluyorum, teşekkür ederim…

Biz de Feriha hanıma teşekkür ediyor ve herkesin SusamCorekotu'nu da ziyaret etmesini öneriyoruz.
Sevgiler

Röportaj: Belgin Invictus
Mail: belgininvictus1968[at]gmail.com
Hayata Dair Kadınlar Kulubu
Blog tanıtımları

şirin gurme yemek tarifleri diyet yemekler annelik bebek bakımı anne çocuk gelşimiCopyright: Her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Blog tanıtımı: SusamCorekotu röportajı by grafiksaati.org is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://grafiksaati.org/blog-rehberi/5.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://kadinlarklubu.grafiksaati.org adresinde mevcut olabilir.

kontak@grafiksaati.org

gizlilik politikası

Önceki blog tanıtımlarından
Nursevince lezzetler Fatoş'un mutfağı Nursen'in hobileri Uyarın yemekleri Susam Çörekotu
blog rehberi blog tanıtımı blog rehberi blog tanıtımı blog rehberi yemek blogları tanıtım blog rehberi yemek blogları tanıtım blog rehberi yemek blogları tanıtım
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.org[at]gmail.com  |  gizlilik politikası